Популярные вакансии: Работа в Израиле без знания языка рабочим
Агентства по трудоустройству компании отзывы
evrorabota работа за рубежом evrabota » Статьи » Всё о работе

Трудова книжка не потрібна в Європі та в Україні

Трудова книжка не потрібна - пережитки минулого чи стабільне майбутнє
Трудова книжка - один з документів працівника, який є обов'язковим при офіційному влаштуванні на роботу. У 2001 році всю інформацію про працівників організацій та підприємств стали заноситися в загальну базу персоніфікованого обліку, де можна отримати інформацію про місце роботи, терміни, розміри оплати кожної людини. Трудова книжка залишається важливою для тієї категорії людей, чий стаж датується раніше 2001 року, коли така інформація не відстежувалася.

Історія виникнення

 Такий документ був введений в ужиток в 1919 році в СРСР. Яку тільки роль не виконувала така книжка. Вона служила і підтвердженням особи, і включала в себе записи про громадські роботи, військової служби, навчальних практиках, по ній отримували продовольчі товари, в ній позначати навіть інформація про шлюб. Такий собі універсальний діловий документ. Він змінювався і розрахунковими книжками та трудовими списками, але незабаром повернувся в використання, так як містить найточнішу інформацію про стаж людини.

Сучасне значення

Для молодих людей, стаж яких після 2001 року вноситься в загальну базу даних, здавалося б немає сенсу вести такий документ. Але не поспішайте халатно ставитися до придбання і оформлення документа. Як показує практика, і на сьогоднішній день неможливо порахувати трудовий стаж без пред'явлення трудової книжки. Цей документ є практичним підтвердженням всього зазначеного в резюме. Крім того, вона несе таку корисну інформацію: місця роботи, посади з датировками, за номером наказу можна дізнатися дані про причини звільнення і про досягнення працівника.

Як випливає заповнювати такий документ?

Заповнюватися книжка повинна акуратно, відповідно до законів і правил, посилаючись на статті закону, якщо робиться помилка, то підприємство повинно її виправити, а саме закреслити неправильне, вказати, що запис з цим номером вважається недійсною і завірити печаткою організації. Далі слід правильний запис. Найбільше складнощів викликає встановлення трудового стажу з певних причин, для цього піднімається архів, або завдяки свідченням кількох свідків, які самі готові пред'явити докази свого стажу роботи.

Тому не поспішайте прощатися з таким документом. Трудова книжка та на сьогоднішній день єдиний документ, який здатний підтвердити ваш стаж і місця роботи. Трудова книжка - стабільне майбутнє, яке забезпечить вам пенсійні виплати.

Рейтинг:
Просмотров: Количество просмотров текущей страницы: 2077
Рейтинг: Оценка по пятибальной 0.0 / Всего оценило людей: 0

Вы можете оставить анонимный комментарий, необходимо авторизоваться из соц сетей и выбрать функцию отзывы о компании

Всего комментариев: 0

Трудова книжка не потрібна в Європі та в Україні отзывы відгуки

:
avatar