Популярные вакансии: Работа в Израиле без знания языка рабочим
Агентства по трудоустройству компании отзывы
evrorabota работа за рубежом evrabota » Статьи » Виза 2016 оформить

Чи знадобиться Шенгенська віза українцям в 2016-2017 роках

Чи знадобиться Шенгенська віза українцям в 2016-2017 роках

Чи знадобиться Шенгенська віза українцям в 2016-2017 рокахУ першому кварталі нинішнього року Єврокомісія виступить з пропозицією до Ради Європейського Союзу ввести для України безвізовий режим. Керівники МЗС країн ЄС планують розглянути українське питання в березні або червні - все залежить від швидкості виконання нашою владою умов договору.

Олексій Хмара, виконавчий директор «Transparency International Україна», сказав журналістам «Радіо Свобода» про те, що «затягування зі створенням Національного агентства з питань запобігання корупції ставить під загрозу введення безвізового режиму України з Евроcоюз».

Скептично налаштований і Володимир Гушулей, експерт з міжнародних питань, який в ефірі радіостанції «Голос Столиці», зазначив: «Не варто очікувати, що після резолюції вже завтра або через місяць українці подорожуватимуть по шенгенській зоні без віз». Його думку поділяє і президент Литви Даля Грібаускайте.

В інтерв'ю каналу ICTV вона висловила припущення, що Україна може отримати безвізовий режим з Євросоюзом або в кінці 2016- го, або в 2017 році. Що може завадити Україні отримати безвізовий режим з ЄС Ключових проблем кілька. Давайте розглянемо їх більш детально. Нідерланди проти Асоціації з Україною. Референдум в Нідерландах призначений на 6 квітня. У зв'язку з цим, голландський телеканал EenVandaag провів опитування серед населення, йдеться у виданні «Вести».

Згідно з опитуванням, половина жителів Нідерландів впевнені, що ратифікацію договору з Україною відхилять. При цьому кожен четвертий висловився проти Асоціації з нашою державою. Загроза зриву домовленостей цілком реальна. Так, в 2005 році Нідерланди та Франція заблокували прийняття конституції Європейського Союзу. Скандал навколо Нацагентства по запобіганню корупції. Галас навколо відбору членів НАПКА не припиняється. Конкурсна комісія вибрала поки тільки трьох членів з п'яти необхідних.

При цьому представники громадськості в комісії звернулися до суду з вимогою визнати незаконним призначення одного з керівників Нацагентства. Реакція з боку Євросоюзу була миттєвою. Там попередили, що початок роботи НАПКА і скасування віз для українців тісно пов'язані. Криза Шенгенської угоди. Не все так добре і в самій Європі.

Про загрозу існування ЄС ще в жовтні 2015 року заявив прем'єр-міністр Словенії Миро Церар. Він підкреслив, що для вирішення проблеми навали мігрантів, лідери деяких держав в Європі можуть прийняти власні заходи. І поки у нас возяться зі створенням антикорупційного агентства, Австрія призупинила Шенгенська угода, в Фінляндії за вихід держави з єврозони проголосувало більше 50 тисяч людей, а Німеччина, встигнувши прийняти 800 тисяч арабів, відмовила в притулок 7 тисячам біженців з України. Безвізовий досвід Молдови: до чого потрібно готуватися українцям Припустимо, безвізовий режим все-таки вступив в дію.

Чого очікувати на кордоні з європейськими країнами простому українцеві?

Ми вирішили, що краще за все розповісти про це на прикладі Молдови. Молдова і Україна дуже схожі: обидві країни колись були частиною СРСР, сьогодні вони відчувають на собі сильний вплив Росії, а також мають схожі проблеми з «замороженим» військовим конфліктом (ЛНР / ДНР і ПМР). Отже, список держав, які молдавські громадяни мають право відвідувати без віз, наступний: всі країни ЄС, що входять до Шенгенської зони; держави, асоційовані з Шенгенською зоною; країни, ще не отримали статус держави, що входить в Шенгенську зону. Перебувати в таких країнах громадяни Молдови можуть до 90 днів протягом півроку. Спочатку відкриття кордонів з Євросоюзом було багато випадків відмови в пропуску без наявності візи.

Більшості молдавських громадян відмовляли через те, що вони не могли надати достатнього підтвердження туристичної мети візиту і своєї платоспроможності. Як показує безвізовий досвід нашого «сусіда», іноді на кордоні може знадобитися повний пакет документів: біометричний паспорт, зворотний квиток, докази фінансової спроможності (зазвичай потрібно мати при собі суму з розрахунку 50 євро на кожен день поїздки), ваучер на проживання, запрошення або гарантійний лист, медична страховка. Цей перелік документів майже не відрізняється від того, що потрібно для отримання візи.

У чому ж, в такому разі, полягає спрощення порядку перетину кордону? Петер Стано, офіційний представник комісара Євросоюзу з питань розширення і політики добросусідства, так відповів журналістам на це питання: «По-перше, не треба платити за візу. По-друге, не треба чекати оформлення ». Варто відзначити, що безвізовий режим НЕ дає права на працевлаштування в ЄС. Сьогодні ж, після терактів у Європі, громадяни Молдови бояться, що Євросоюз призупинить або зовсім скасує безвізовий режим з їхньою країною.

І такі побоювання цілком реальні. У коментарях кореспонденту Sputnik дипломат і політолог Олексій Тулбуре сказав: «На кордоні Молдови з Румунією також проходять ретельні перевірки, утворюються величезні черги. Якщо ситуація ускладниться, і в ЄС вважатимуть, що через Молдову проходять канали переправлення терористів, то безвізовий режим з нашою країною можуть і призупинити ». Робимо висновки Із зібраної нами інформації чітко видно, що безвізовий режим з Європою слід очікувати лише в 2017 році.

І це за умови, що українська влада все-таки виконає всі взяті на себе зобов'язання. Не потрібно забувати і про настрої в ЄС: біженці з Сирії та інших країн зробили свою справу - європейські держави прагнуть закрити кордони, щоб убезпечити своїх громадян. Але навіть коли безвізовий режим почне працювати, українці повинні бути готові до того, що на кордоні з тією чи іншою країною Шенгенської зони їх можуть повернути назад.

Так, ми впевнені, що після скасування віз за кордон стане їздити більше наших громадян. Але для простого українця, для якого поїздка в ЄС є останнім шансом на світле майбутнє, безвізовий режим нічого не змінює, оскільки він не дає право на вільне працевлаштування або навчання в Євросоюзі. Це лише невелика «туристичне послаблення», яке, наприклад, вже давно застосовується щодо українських громадян тим же Ізраїлем.

Рейтинг:
Просмотров: Количество просмотров текущей страницы: 1752
Рейтинг: Оценка по пятибальной 0.0 / Всего оценило людей: 0

Вы можете оставить анонимный комментарий, необходимо авторизоваться из соц сетей и выбрать функцию отзывы о компании

Всего комментариев: 0

Чи знадобиться Шенгенська віза українцям в 2016-2017 роках отзывы відгуки

:
avatar