Популярные вакансии: Работа в Израиле без знания языка рабочим
Агентства по трудоустройству компании отзывы
evrorabota работа за рубежом evrabota » Статьи » Виза 2016 оформить

Безвізовий режим з Європою для України і українців стане реальністю?

Безвізовий режим з Європою для України і українців стане реальністю? 

До чого готуватися українцям у 2017 році?

Безвізовий режим з Європою для України і українців стане реальністю? Ще в кінці дві тисячі десятого року на саміті Україна - ЄвроСоюз було схвалено план з лібералізації та уникнення візового режиму. Серед условних вимог до нашої держави значилися, зокрема, боротьба з корупціонерами та впровадження нових біометричних паспортів. Проте, до 2014 року питання про пересування українців Європою без віз залишався лише балачками. Новий президент - Петро Порошенко як завжди пообіцяв зробити це реальністю вже в 2015-му, але прорахувався, як завжди це роблять політики. Країна виконала лише половину вимог і загрузла в боротьбі з корупціонерами.

І тільки в кінці минулого року справа зрушила, зробивши перспективу у отриманні права на безвізовий режим більш райдужною. Згідно зі словами віце-прем'єр-міністра Геннадія Зубка, Україна прийняла 137 нормативних актів і законів, щоб відповідати вимогам ЄС. Залишалося тільки чекати. Відповідь з Європи українці отримали дуже скоро - 6 квітня у Нідерландах пройшов референдум, на якому голландці вирішували, чи хочуть вони бачити Україну частиною європейської спільноти. Результати виявилися невтішними: тільки близько 38% підтримали ратифікацію угоди і ще 61% виступили проти. Після референдуму у багатьох почали виникати сумніви - а не запропонує чи Брюссель виключити Україну зі списку держав, які очікують безвізового режиму?

Проте, вже через два дні після прем'єр-міністр Нідерландів, запевнив нашого президента в підтримці його країною нового безвізового режиму для мешканців України. Після таких подій багатьом вже здавалося, що ось-ось, всього через пару місяців українські громадяни нарешті зможуть подорожувати по Європі без будь-яких дозвільних документів. Але не так сталося, як гадалося ... Коли запрацює безвізовий режим. Експерти помилилися ?! Зовсім недавно в багатьох ЗМІ можна було знайти інформацію, що вже з літа 2016 року українцям не знадобиться віза в Європу. Зокрема, таке припущення висловлювала Іванна Климпуш-Цинцадзе, віце-прем'єр з питань європейської і євроатлантичної інтеграції, а також глава МЗС Литви Лінас Лінкявічус.

Але незабаром в Брюсселі заговорили про інші строки. Наприклад, Рікард Йозвяк, брюссельський кореспондент Радіо Свобода, зазначив: "Голосування в Європарламенті за безвізовий режим для України ... може пройти в липні, проте це буде складно. Вересень - більш ймовірно". А експерт з правових і міжнародних питань Андрій Бузаров прогнозує скасування віз тільки на початку наступного року: "Думаю, що ця перспектива абсолютно реальна.

Швидше за все, це станеться восени або на початку наступного року.

Які ризики?

Згідно з процедурою, пропозиція Єврокомісії ще має бути підтримано Радою ЄС та Європейським парламентом. Спочатку рішення більшістю голосів приймає Європарламент. Після цього дати добро повинні 55% міністрів Ради Європейського Союзу. Щоб накласти вето на рішення, проти зобов'язані проголосувати, як мінімум, чотири країни. Експерти відзначають, що вплинути на рішення європейців можуть нові корупційні скандали в Україні або початок широкомасштабних дій на сході. Інші підводні камені: ймовірність закриття органу по боротьбі з корупцією, незважаючи на умови, висунуті ЄС, а також відстрочка введення безвізового режиму або його введення з обмеженнями.

Останнє, до речі, вже не теорія, а реальність. На початку травня Єврокомісія погодила процедуру швидкої зупинки безвізового режиму в разі сплеску міграції та інших непередбачених ситуацій. Така процедура буде поширюватися і на нашу державу. Всі - в Європу! До чого готуватися українському туристу Як пояснив посол Європейського Союзу в Україні, безвізовий режим призначений для короткострокового навчання, відпочинку і ділових поїздок. Він не дає українцям права на роботу або тривале навчання в ЄС. Основні умови безвізового режиму Кожен українець отримає право перебувати в країнах ЄС (крім Ірландії і Великобританії), а також в Норвегії, Ісландії, Швейцарії та Ліхтенштейні протягом короткого періоду часу (не більше 10 днів).

Якщо вам потрібно більше часу або ви плануєте жити, працювати або вчитися в Європі, доведеться оформляти відповідну візу. Документи для поїздки і особливості прикордонного контролю Обов'язкова умова подорожі - наявність біометричного закордонного паспорта та медичної страховки, а також документально підтверджених даних про мету поїздки, місце проживання, фінансової спроможності та твердий намір повернутися на батьківщину.

І все ж при наявності всього перерахованого вище є ризик того, що прикордонники не впустять українця в Шенгенську зону, якщо їм здасться, що турист задумав щось незаконне. Це дуже легко уявити на прикладі Ізраїлю. Безвізовий режим між даними державою і Україною діє давно. Але нашого громадянина можуть не пропустити на ізраїльську територію в двох кроках від зони прильоту в аеропорту. Для роботи в Європі потрібна віза За різними відомостями, вже багато років в ЄС працює від чотирьох до п'яти мільйонів українців. Для них, а також для тих, хто планує до них приєднатися, нічого особливо нового безвізовий режим не дасть.

Як і раніше, доведеться оформляти спеціальну трудову візу. Досвід Молдови Після укладення безвізового режиму між Молдовою і Європою молдовани нерідко отримували відмову у вільному пропуску в Шенгенську зону. Адже, щоб потрапити в європейську країну без візи, необхідно підготувати такий же пакет документів, як і при оформленні візи.

Зворотний квиток, закордонний паспорт, довідка про наявність на рахунку не менше 50 євро на кожен день поїздки, медична страховка - всі перераховані вище документи та інші папери необхідно мати при собі навіть, якщо діє безвізовий режим. Але, як показує досвід Молдови, і це не дає 100% гарантії. Все залежить від прикордонників: які вони паперу зажадають і не вирішать чи в останній момент, що все-таки не варто впускати вас в Європу.

А після кількох гучних терактів в європейських державах громадянам Молдови і зовсім можуть відмовити у вільному допуск до Шенгенської зони, оскільки їх підозрюють у підтримці каналів, через які в Європу просочуються терористи.

Мультивіза ще стане в нагоді варто забувати про візи?

Ні, якщо ваші поїздки в Європу тривають більше, ніж тиждень, і якщо ви не хочете неприємних сюрпризів на кордоні. Та й набагато зручніше один раз принести документи на річну мультивізу, ніж кожен раз переживати, пропустять або не пропустити вас прикордонники. Крім того, мультивіза - це відмінна можливість вільно пересуватися по Європі в той невизначений період, поки не стане ясно, як Європі сприймає "безвізових" українців.

Рейтинг:
Просмотров: Количество просмотров текущей страницы: 1883 | Комментарии: Количество отзывов: 1
Рейтинг: Оценка по пятибальной 5.0 / Всего оценило людей: 1

Вы можете оставить анонимный комментарий, необходимо авторизоваться из соц сетей и выбрать функцию отзывы о компании

Всего комментариев: 1

Безвізовий режим з Європою для України і українців стане реальністю? отзывы відгуки

:
avatar
0
1 Анонимно
Будет ржачно, если Англия выйдет из ЕС и при этом евросоюз рухнет, смысл майдана пропадает напрочь, но зато свободные и с повышенными тафримафи на комунальные услуги wink
avatar